3 chyby při výběru ručníků - Bestseller

3 nejčastější chyby, které děláte při výběru ručníků a osušek

Po horké koupeli na vás namísto nadýchaného a měkoučkého ručníku čeká hrubý kus látky, který už dávno nesaje, jak má? Myslíte si, že každá osuška zkrátka časem ztratí svou jemnost a že se s tím nedá nic dělat? Omyl. Stačí jen vědět, jak vybrat tu správnou. 


Osušky a ručníky si pořizujete jen tak mimochodem podle ceny? Pak se nemůžete divit, že po jednom vyprání vypadají, jako byste je měli v rodině po generace. Ale přitom to nemusí být vůbec žádná věda.

Stačí se vyvarovat těchto chyb:

 1. Není pro vás důležitý materiál
  Chcete se po koupeli zahalit do hedvábně jemné osušky? Chcete osušku, která dokonale saje? Pak je čas začít sledovat, z jakého materiálu je vyrobena. 

  Ideální je zvolit 100% česanou bavlnu. Ta je jemná, skvěle saje a své kvality si zachovává i po mnoha vypráních. A proč zrovna česaná bavlna? Česáním se oddělí vlákno, ze kterého se vyrobí skutečně kvalitní osuška či ručník. Ze zbytku, který se česáním odstraní, se poté vyrábějí levné ručníky, které jsou sice vyrobeny také z bavlny, ale zdaleka nejsou tak měkké a nesají tak dobře.

 2. Vybíráte si nevhodný rozměr a gramáž
  Výrobci ručníků a osušek neustále zmenšují jejich rozměry. Výsledkem jsou ručníky, do kterých se nedají pohodlně zabalit vlasy a osuška, kterou sotva omotáte kolem těla. Tradiční rozměr ručníku 50x100 cm a osušky 75 či 85x150 cm se ale stále dá sehnat.

  SoftCotton nabízí ručníky a osušky v tradičních rozměrech a vysoké gramáži, takže jsou o 12 % větší a mají až o 50 % více gramáže než je aktuální standard.

  A co je to vlastně gramáž? Ukazuje, kolik váží 1m² ručníku. Nejčastěji narazíte na 250 g/ m², ale skutečný komfort zažijete až s 500 g/ m² a více. Čím vyšší gramáž, tím větší savost a delší životnost ručníku. 

 3. Nevíte, jak se o ručníky a osušky správně starat
  Když se rozhodnete investovat do kvalitních osušek, určitě chcete, aby vám vydržely co nejdéle krásné a hebké.

  Tady je pár tipů, jak se o ně starat:

  - Před prvním praním si pozorně přečtěte štítek a dodržte přiložené pokyny.
  - Raději než prášek na praní použijte prací gel.
  - Ideální je sušit ručníky v sušičce. Nenastavujte ale příliš vysoké teploty, aby nedošlo k poškození vláken. Pokud sušičku nemáte, nevadí. Ale nikdy je  nesušte na horkých radiátorech.
  - Froté nikdy nežehlete!  Žehlením materiál ztrácí původní vzhled i schopnost absorbovat vodu.


Tip na závěr: Kam pro kvalitní ručníky a osušky?


Chcete skutečně kvalitní osušky, které budou sloužit dlouho a budou stále krásné a hebké? Mrkněte na SoftCotton.cz, kde najdete stylové ručníky a osušky v mnoha designech. Vybírat můžete také z dárkových sad, které jsou skvělou volbou jako dárek.