Chystáte se na pyžamovou párty? – připravte se

V mnoha amerických filmech a seriálech můžeme vidět tradici pyžamové párty, která se čím dál častěji objevuje i u nás. Popravdě, i v Americe záleží na aktuální situaci, od níž se odvíjí, jak moc je tato forma nočního setkávání přátel oblíbená. Každopádně lze říci, že pyžamové párty jsou dlouhodobě velmi oblíbeným a sofistikovaným způsobem budování přátelství.

U koho je pyžamová párty oblíbená?

Pyžamové večírky jsou oblíbené zejména mezi dětmi, teenagery a dámami. Jak jsme už kdysi mohli vidět v kresleném seriálu Flintstoneovi, muži již od pravěku budují přátelství jiným způsobem (např. sportovní akce – fotbal, hokej a hospoda).  😊

Možná právě proto je jednou z nejdůležitějších otázek při účasti na pyžamových párty výběr správného oblečení na spaní (noční košile nebo, zůstaňme věrni názvu večírku, pyžamo).

Pravidla pyžamové párty

Pyžamové párty se většinou pořádají večer, v noci. Ve většině případů hraje nejdůležitější roli při vytváření pravidel pro párty hostitel, který určuje počet účastníků, časový rámec a další pravidla večera.

Ani samotnému hostiteli vůbec nevadí, že i když je hlavní cílem přespání u někoho jiného, mnohdy se účastníci kvůli nedostatku spánku v noci raději vrátí do svých domovů. Pokud se zaměříme na nošené oblečení, může nám pyžamová párty v některých bodech připomínat jakýsi maškarní ples a pyžamo - maškarní kostým.

Výběr správného oblečení

Jak jsme již zmínili, výběr správného outfitu je obzvláště důležitý, protože v tak intimním prostředí a situaci prozradí druh pyžama či noční košile, které si vybereme, o naší osobnosti více než běžné denní oblečení, jež si oblíkáme ven nebo do práce. Vlastně i noční košile nebo vzrušující dámský župan mohou být na takové akci důležité.

Pokud jsme pozváni na pyžamovou párty, určitě bychom se měli předem informovat o aktuálních módních trendech v oblasti oblečení na spaní.

Máme zvolit pevné dámské pyžamo nebo zářivou noční košili? Noční košilka se vzrušujícím vzorem, nebo elegantnější jednobarevný dámský komplet pyžama? To je asi primárně dáno naší osobností a tím, co o sobě chceme danému okruhu hostů sdělit. Na teambuildingovou neformální pyžamovou párty v práci se zjevně vyplatí zvolit jiný outfit, než když máme pyžamovou párty s kamarády z dětství, se kterými jsme se již účastnili těchto akcí po dobu studií.