V dnešní době je nesmírně důležité, aby námi používané textilie byly co nejbezpečnější z hlediska zdravotního i hygienického. Textilie používané v koupelně v tomto nejsou výjimkou, proto je stále více považováno za základní požadavek, aby ručníky, osušky, župany, koupelnové předložky, žínky, utěrky a další, měly antibakteriální ochranu. Co přesně však znamená, když je ručník antibakteriální?

Antibakteriální ručníky

U ručníků a osušek je antibakteriální účinek dán materiálem ručníků a použitou technologií. Ručníky, které prodáváme, používají antibakteriální ochranu MICROBAN.

Naše klasické froté, mikro a modalové ručníky jsou antibakteriální díky použité ochraně MICROBAN. Ručníky jsou tímto roztokem důkladně napuštěny, díky čemuž si zachovají své antibakteriální vlastnosti po dobu minimálně dvaceti vyprání. MICROBAN je mezinárodně uznávanou certifikovanou technologií číslo jedna v oblasti antimikrobiální ochrany.

Výhody antibakteriálních bambusových ručníků

Výrobci také rádi využívají antibakteriálního a protiplísňového účinku bambusového vlákna u různých koupelnových textilií (ručníky, osušky, župany). Vzhledem k materiálu, bambusový ručník schne mnohem rychleji než tradiční froté ručník, takže kromě antibakteriálního účinku můžete prémiovým bambusovým ručníkem předejít i vzniku nepříjemných pachů.

Bambusové ručníky jsou vysoce savé a odolné, mimo jiné, proti plísním a bakteriím. Velmi dobře schnou, takže kromě tradičního koupelnového použití se osvědčují i ​​tam, kde je vzduch ještě vlhčí než v koupelně.

Díky této vlastnosti jsou vhodné zejména do sauny jako saunové osušky. Totéž lze samozřejmě říci o našich županech určených pro saunování. Antibakteriální ochrana řadí tyto produkty mezi nejkvalitnější produkty ve své kategorii. S využitím kombinace antibakteriálních a vynikajících savých vlastností bambusových ručníků se s oblibou využívají i při fyzickém tréninku, například jako ručníky na jógu.

Péče o antibakteriální ručníky

Antibakteriální ručníky nevyžadují speciální úpravu jen proto, že jsou antibakteriální. Zároveň by se zde měla dodržovat i obecná pravidla doporučená při praní ručníků, aby tyto prémiové produkty sloužily rodině dlouhodobě.

Je zajímavé zmínit, že ne vše je moderní antibakteriální technologií, protože jsou tací, kterým dojem maximální hygieny ztělesňují pouze bílé ručníky, ať už sněhově bílé, nebo dokonce ručníky na bílé bázi, ale solidně vyšívané.

Recycled Claim Standard