Jak prát ručníky, aby vydržely déle

Naučte se, jak prát ručníky nejlepšími způsoby, ukážeme vám také tipy na sušení a skládání ručníků. Tyto tipy pro snadnou péči vám pomohou udržet ručníky měkčí a hlavně, aby vydržely co nejdéle.
Věřte tomu nebo ne, ve skutečnosti existuje správná technika pro praní ručníků, pokud chcete, aby vydržely déle. I když můžete ručník prát jednoduchým vhozením do pračky, tyto užitečné tipy zajistí, aby vaše ručníky vypadaly jako nové i po několika praní. Naučte se, jak často byste měli ručníky prát, zda-li můžete prát ručníky s oblečením, s jakou teplotou vody a jak je sušit.

Před použitím vyprat

Ručníky je vhodné před použitím vyprat. Díky praní se froté smyčky zpevní a tím se zabrání lehkému zadrhnutí očka a následnému vytažení vlákna z ručníku.

Použijte čisticí prostředek a ocet

Chcete-li si barevnost ručníků ustálit, vyperte barevné ručníky s podobnými barvami v teplé vodě během prvních několika praní. Při praní ručníků použijte asi polovinu doporučeného množství pracího prostředku a místo aviváže použijte ocet. Ten pomáhá ustálit barvy a odstraňuje přebytečné zbytky čisticího prostředku.

Jak často ručníky prát?

Přestaňte si pokládat otázku, jak často byste měli prát ručníky. Zvykněte si je prát každé tři až čtyři dny. Ručníky perte při teplotě vody 40°C a použijte vhodný prací prostředek na bílé či barevné prádlo. Bílé ručníky by se měly prát samostatně nebo s jinými bílými textilními výrobky, například kuchyňské utěrky, aby časem nezešedly.

Prát a sušit samostatně bez oblečení

Praní ručníků s oblečením není ideální. Z hygienických důvodů doporučujeme ručníky prát odděleně od oděvů. Bylo by vhodné prát ručníky podle stejných barev. Je také snazší sušit ručníky ve stejném množství, protože vlhké ručníky vysychají pomaleji než většina oblečení či jiného prádla.

Změkčovač používejte šetrně

Aviváž můžete používat podle pokynů, ale nepoužívejte ji moc často, pouze každé tři nebo čtyři praní. Nahromadění vosku ze změkčovadel může v průběhu času poškodit vlákna ručníků a snížit jejich absorpci. Nikdo nechce ručník, který přestane být savý, takže při používání aviváže s ručníky buďte opatrní.

Ručníky protřepejte

Když vytáhnete ručníky z pračky, protřepejte je. To pomůže načechrat froté smyčky, které podporují absorpci. Froté ručníky žehlit můžete, ale tím o něco snížíte nasákavost. Natřepávání ručníků vám také pomůže zabránit zatočení do koule v sušičce, čímž se zkrátí doba sušení.

Ručníky pečlivě vysušte

Po vyjmutí ze sušičky se ujistěte, že ručníky jsou suché, a mějte na paměti, že prádlo schne rychleji než ručníky. I mírně vlhké ručníky mohou rychle zatuchnout. Nejlepší nastavení sušičky pro ručníky je pravidelné nebo automatické nastavení, které používáte pro jiné odolné textilie. Využitím vyššího tepla při sušení ručníků bude nejúčinnější. Ale dejte pozor naopak na přesušení, může zničit integritu jednotlivých bavlněných vláken.

Nebojte se dekorativní bordury

Jiní by radili, aby jste se jim vyhnuli, ale u našich produktů se bát nemusíte. Naše dekorativní lemy, vzory a krajky jsou stabilní a pevné.

Tipy na nákup ručníků

Přizpůsobte svůj styl:  osušky, ručníky, malé ručníky na obličej a koupelnové předložky jsou potřebnými doplňky do domácnosti. Stejně jako u prostěradel si můžete vybrat ze stále populárnější klasické bílé nebo z řady módních barev, lemů a vzorů. Nadýchané bílé ručníky dodávají člověku čistou lázeňskou atmosféru. Bílá a smetanová se sladí s prakticky jakoukoliv koupelnou a mají dlouhou životnost. Produkty od Soft Cotton mají barvy stálé. U ručníků jiných značek barvy v průběhu času mizí.

Materiál:

Díky své savosti a pevnosti je bavlna pro většinu osušek tou pravou volbou tkaniny. Výrobní proces a výběr materiálu ovlivňují nasákavost ručníků. Nejdůležitějším ukazatelem kvalitního ručníku je gramáž na metr čtvereční, a to je nejméně 500g/m2. U nás máme v nabídce ručníky s gramáží až 650g/m2.

Následují pokyny pro péči

Ručníky a osušky v dobré kvalitě mohou vydržet i 10 let. Před zahájením praní a sušení vždy zkontrolujte štítky na ručnících, abyste získali informace jak naložit s touto péčí.

Tipy na skládání ručníků

Samozřejmě možností pro skládání ručníků je mnoho, my Vám zkusíme popsat alespoň tři druhy. Nejprve záleží abyste si uvědomili, kde byste ručníky chtěli uložit a jak velké pro ně máte místo. 

A tady Vám přinášíme tři různé možnosti:

  1. Nejlépe využijete prostor ve skříních a na policích, když budete skládat ručníky a osušky na třetiny: rozložíte si ručník kratší stranou před sebe. Přeložíte na třetiny a opět si dáte před sebe kratší stranu. Pokud má ručník ozdobný lem, ručník otočíte tak, abychom měli lem na spodní straně a opět přeložíme na třetiny.
  2. Druhý způsob jak skládat na třetiny: ručník si dáte delší stranou před sebe a tu dlouhou stranu přeložíte na třetiny. Poté si ručník otočíte kratší stranou před sebe a přeložíte na třetiny a máte druhý způsob.
  3. Jako třetí způsob můžete využít zatočení do ruličky. Postupujte stejným způsobem jako u prvního způsobu nejdříve na třetiny kratší stranu a poté opět kratší stranou od sebe jej srolujete do ruličky.