Jak se starat o ručníky, aby zůstaly měkké po dlouhou dobu?

Kdo by nechtěl měkké ručníky?! Naštěstí je dnes, jak v klasických obchodech, tak i na eshopech specializovaných na ručníky a další bytový textil, k dostání obrovský výběr těch nejkvalitnějších, opravdu super měkkých froté ručníků

Správná péče o naše froté ručníky

Když už máme koupený ručník správné velikosti, materiálu, barvy a gramáže, stačí se ujistit, že jeho froté vydrží opravdu měkké, a my nebudeme muset po pár použitích kupovat ručník nový, protože ztvrdl nebo ztratil svou savost. Tajemství odolného, ​​měkkého ručníku je ve skutečnosti jednodušší, než byste si mohli myslet!

Nabízí se otázka, jak naše drahé prémiové ručníky zůstanou dlouhodobě nadýchané. U froté je obzvláště důležitá správná péče. Při dodržení několika základních pravidel si froté ručníky mohou zachovat svou měkkost, kterou mají při nákupu.

Správná technika praní froté ručníků

Ztráta měkkosti ručníků je nejčastěji způsobena nesprávnou prací technikou a použitím většího množství pracího prostředku nebo aviváže, než je nutné. Použití aviváže na froté ručnících je obzvláště kontroverzní, protože i když dokáže ručníky změkčit, je velká šance, že materiál koupelnových textilií při častém používání aviváže brzy ztvrdne.

I ty nejměkčí ručníky mohou zdrsnět kvůli pracímu prostředku, které nasáknou jeho vlákna. Nejčastěji je to způsobeno nadměrným používáním pracího prášku nebo nesprávným používáním pračky, tedy přesycením.

Navíc je užitečné dávat pozor na tvrdost vody používané k praní. Nikdy neperte tvrdou, na minerály bohatou, vodou. Prádlo vkládejte do pračky tak, aby se mohlo volně pohybovat a nepřekračujte doporučenou hmotnost! Tato skutečnost pomáhá vodě správně vymýt prací prášek z vláken.

Na praní koupelnových textilií a ručníků používejte opravdu pouze  stanované množství pracího prostředku podle dávkování: nemělo by to být ani moc, ani málo. Aviváž používejte jen ve velmi malém množství a nebo ji raději nepoužívejte vůbec. Pokud je to možné, sušte froté ručníky v sušičce.

Další tipy pro zachování měkkosti

To nejdůležitější nelze nezdůraznit: Kupujte ručníky a osušky opravdu jen v té nejvyšší kvalitě! Výše uvedené rady nestojí za nic, pokud je ručník sám o sobě již při nákupu vyroben z nekvalitního materiálu. V takovém případě boj o to, aby se stal ručník měkký, je marný.

Proto je důležité kupovat pouze extra měkké ručníky prvotřídní kvality. Ale i když je tato základní podmínka splněna, je stále důležité při manipulaci s ručníky vždy dbát návodu k použití přípravku.