Župan - oblíbený domácí oděv

Župan pro muže je nejen dokonalým oblečením po koupeli, ale také oblíbeným kouskem oděvu, ve kterém si rádi užíváme víkendy i celé dopoledne bez spěchu. Podzim a zima jsou dobou, kdy se župany vracejí zpět, vyjmeme je ze skříně a užíváme si jejich útulnosti. Pokud Váš milovaný muž ještě nemá svůj župan, poradíme Vám, jak pro něj vybrat ten nejlepší model.

Důležité je zajistit, aby byl župan funkční a vkusný, a to hlavně když ho hodláte dát muži, který ocení eleganci i doma.

První věc, které musíte věnovat pozornost, je samozřejmě materiál. Nikdo přece nechce dostat ani dát nekvalitní dárky, takže výběr županu pro muže by se měl řídit kvalitním materiálem. Nejoblíbenější jsou župany vyrobené z froté bavlny. Pravděpodobně neexistuje nic měkčího a příjemnějšího než je tato látka. Díky tomu se skvěle hodí pro oblečení tohoto typu a účelu, jako je právě župan. Muži také ocení župany vyrobené z modalu - což je velmi luxusní materiál a vybírají si ho skuteční znalci vysoce kvalitních látek. Dalším typem materiálu využitého při výrobě županu, pak může být mikrovlákno, které je sice nejméně luxusní z těchto použitých materiálů, ale naprosto splňuje své praktické funkce a výrobky jsou v elegantním stylu.

Jak již bylo zmíněno, jedním z nejoblíbenějších typů županů jsou froté bavlněné župany, které jsou velmi měkké a velmi dobře absorbují vodu. Tento typ županu nám umožní vysušit pokožku i bez použití ručníku. Skvělý je také například po koupání v bazénu, když potřebujeme něčím přikrýt a zahřát tělo. Froté je odolná tkanina, kterou lze mnohokrát prát, aniž by došlo ke ztrátě kvalitativních vlastností. Díky tomu jsou froté župany ideální jako elegantní dárek - například při příležitosti svátků, propagace nebo výročí.

Pokud hledáte něco ještě více elegantnějšího, můžete si vybrat hedvábný nebo modalový župan. Modal má až o 50% lepší savost než bavlna a má také krásný saténový lesk, což je důležité, pokud hledáte rafinovaný župan. Jedná se o přírodní vlákno získané ze 100% celulózy. Je velmi přátelský k pokožce, protože ji udržuje v suchu a umožňuje dýchat.

Na čem kromě materiálu záleží?

Pro mnoho mužů je důležitá otázka, zda župan bude mít kapuci nebo ne. Pokud jdete na plavecký bazén nebo máte vlastní bazén doma či v jeho blízkosti a župan tak lze okamžitě použít jako ručník, pak je určitě lepší mít model s kapucí na vysušení vlasů. Při výběru županu se musí vzít v úvahu také postava muže, který bude župan používat, a také aby měl odpovídající délku.

Jaké župany jsou dnes v módě? Pokud jde o barvy nejmódnějších županů, je tu nadčasová klasika. Všechny odstíny modré jsou v módě - od modré až po tmavomodrou, tmavě zelenou, vínovou, béžovou a bílé a krémové župany. Pokud hledáme něco univerzálního, je nejlepší zvolit model županu s hladkým povrchem. Pokud však hledáme něco originálnějšího a dobře známe vkus daného muže, můžeme zkusit zajímavou ražbu, výšivku (např. s iniciálami nebo jménem) i mimořádnou úpravu okrajů županu - jeho klopy nebo ráfky rukávů. Pokud danému muži záleží na detailech, stojí za to mu dát celou sadu, která zahrnuje nejen župan, ale i ručníky a papuče ze stejné kolekce, stejně jako pantofle a ručníky ve stejném stylu.

Recycled Claim Standard