Používání sauny si získává stále větší oblibu hlavně díky svým blahodárným účinkům na zdraví, jako je zlepšování oběhu a posilování imunity. Obyvatelé skandinávských zemí tyto účinky oceňují již po celá staletí. Stejně jako při jakékoli činnosti na veřejných místech, i v sauně platí určitá pravidla. Jedním z nich je již samotná vhodná příprava. Tradičně se do sauny vstupuje pouze s ručníkem a případně s pantoflemi. Z tohoto důvodu bychom se při rozhodování o používání sauny měli vybavit vhodným ručníkem nebo osuškou do sauny.

Jak se připravit?

Pokud jdete do sauny, měli byste si s sebou vzít alespoň dva ručníky. V případě, že nechcete být při této oblíbené činnosti nazí, budete potřebovat tři. Je totiž nutné zakrýt saunovou lavici vlastním ručníkem, tak aby se jí žádná část těla nedotýkala. Další pak bude nutný na to, abyste se při saunování zakryli a třetí využijete k otření těla po sprchování, které následuje po použití sauny. Ručník, kterým se při saunování zakrýváme, by měl být tenký a nejlépe z přírodního materiálu, jako je bavlna.

Ručník do sauny by neměl být příliš těsný k tělu, protože tak dochází k vsakování toxinů uvolňovaných v teple z těla, do materiálu, který je s ním stále v kontaktu. Kromě toho jsou dobrou volbou také ručníky, které jsou vyrobené z látek, jež jsou příjemné na dotek, protože se nám v nich bude dobře v sauně relaxovat. Dobrou volbou pro vlhké prostředí, které se v sauně nachází, jsou bambusové osušky, které dokonale absorbují vlhkost a přidání bambusových vláken je činí odolnými vůči plísním a bakteriím. Kromě toho tyto osušky velmi rychle schnou a jsou hypoalergenní, takže jsou vynikající volbou také pro lidi s citlivou pokožkou nebo trpící na alergie.

Kde koupit bambusové ručníky?

Vyplatí se zkontrolovat nabídku na www.softcotton.cz, kde jsou různé druhy ručníků z čisté bavlny, stejně jako s přídavkem bambusu. Tento obchod se vyznačuje nejen vysokou kvalitou a typem materiálů, ze kterých jsou ručníky vyráběny, ale také dostupností v široké škále barev a velikostí. Nalezneme zde jak velké osušky do sauny, tak větší ručníky, ale i menší na ruce, obličej nebo vlasy. Tento bohatý výběr znamená, že i ti nejnáročnější zákazníci si zde najdou něco pro sebe.

Kromě širokého výběru ručníků nabízí SoftCotton.cz pyžama, župany, pantofle a další potřeby, díky nimž se kvůli dokonalému zpracování a vysoké kvalitě materiálů, ze kterých jsou výrobky vyrobeny, budete cítit luxusně a pohodlně. O této skutečnosti svědčí stovky spokojených zákazníků, kteří si zde objednali ručníky, pyžama a další. Produkty nabízené v obchodě mohou být navíc skvělým nápadem pro praktický dárek na svatbu nebo kolaudaci, stejně jako ideální volbou pro výbavičku pro dítě.

Recycled Claim Standard