Jak se liší osuška od tradičního ručníku? Samozřejmě ve velikosti! Skutečné osušky jsou vždy obrovské, mnohem větší než opravdu velké ručníky, minimálně 150 cm dlouhé a 75 cm široké. Často jsou mnohem větší. Díky této vlastnosti zakryjí celé tělo a pohodlně se používají jak v koupelně, tak na pláži nebo v sauně. Kdo by nechtěl zabalit své mokré, třesoucí se tělo do nadýchané, měkoučké osušky?

Barva a vzor

Kromě velikosti je další důležitou vlastností osušek barva a vzor. V nabídce najdete osušky v opravdu pestrých barvách, v jemnějších barvách, ale i pastelově zbarvené kousky. Nabídka vzoru osušek je také velmi široká. Obecně platí, že každý bere v úvahu svůj vlastní vkus, stejně jako vkus ostatních členů domácnosti a také barevné řešení koupelny.

Materiál osušky

Snad jedním z nejdůležitějších kritérií výběru je materiál a gramáž, protože tyto vlastnosti určují savost osušek. Mezi kvalitní osuškou ze savého materiálu a méně kvalitním ručníkem s nižší gramáží je obrovský rozdíl. Pokud si chcete vybrat osušku prémiové kvality, jsou nejlepší savé materiály, jako je mikrobavlna, froté, bambus nebo modal. Vlastnosti nejlepších osušek jsou vylepšeny antibakteriální ochranu MICROBAN a jsou hypoalergenní.

Gramáž osušky

Kromě materiálu je u osušek a ručníků minimálně stejně důležitá i gramáž, která je laicky řečeno přímo úměrná tloušťce ručníku. Pokud si chcete vybrat opravdu kvalitní bavlněnou osušku, začněte se poohlížet po těch kolem 500-650 g/m2!

Péče o osušku a praní

Pokud jsme si koupili kvalitní prémiovou osušku a chceme, aby si dlouhodobě zachovala své blahodárné vlastnosti, jako je hebkost a vysoká savost, pak bychom měli věnovat pozornost tomu, jak s ní zacházíme. Týká se to především praní, protože rozhodně není jedno na jakou teplotu a s jakým oblečením pereme osušky a ručníky dohromady a podstatná je dokonce i plnost pračky. Kvůli dobré savosti bychom se měli vyvarovat používání aviváže, stejně jako by se osušky neměly žehlit! Pokud dodržíme těchto pár pravidel, budou kvalitní pohodlné osušky sloužit naší rodině velmi dlouho.

Recycled Claim Standard