Sleva 20% na PYŽAMA a NOČNÍ KOŠILKY s kódem: PYZAMA20 💣

Jak vybrat župan?

Župan lze použít při delší relaxační koupeli, stejně jako po rychlé sprše. Jaké aspekty tedy zohlednit při výběru županu? A proč je dobré si jej vůbec kupovat?

Použití županu

Typickým místem pro použití županu je doma, v naší koupelně. A právě tady bychom měli myslet i na to, do čeho své tělo po koupeli zabalíme. Luxusní župan totiž může hodně přidat k zážitku z koupání. Dokáže proměnit obyčejnou každodenní koupel v hýčkání a pohodlnou činnost.

Kromě toho je také důležité zdůraznit, že elegantní dámský nebo pánský župan lze použít nejen při domácím koupání, ale může být výbornou volbou na pláži nebo v letovisku, kdy může dokonce nahradit nedostatek oblečení. Všeobecně se s ohledem na způsob použití většinou v těchto případech vyplatí zvolit župan, který je méně silný.

Elegantní dámský nebo pánský župan je v některých případech téměř povinným kouskem: jde například o saunování, pro které se vyplatí vybírat saunové župany, které jsou speciálně určené pro tuto situaci.

Župan s kapucí?

Dále bychom se měli zamyslet nad tím, zda si chceme pořídit župan s kapucí nebo župan bez kapuce. Obecně může být župan s kapucí praktickou volbou, ale jsou tací, kterým kapuce na jakémkoli kousku oblečení vadí, takže bychom si na toto měli dávat pozor, když se rozhodneme župan například někomu darovat. Děti obvykle milují mikiny s kapucí, takže dětský župan s kapucí bude pro ně vždy dobrou volbou.

Materiál a délka županů

Z hlediska materiálu jsou nyní k dostání kromě nejtradičnějších froté županů také župany bavlněné prémiové kvality, modalové a bambusové. Při vybírání županu se určitě vyplatí zvážit i tyto alternativy, neboť se jedná o skutečně kvalitní alternativu k tradičnějším froté županům. A kdo má rád froté, ten si samozřejmě klidně vybere již osvědčené froté župany.

V případě županů je důležitou volbou i jejich délka. Někteří lidé preferují kratší asertivnější kousky a někteří naopak lpí na těch delších, které sahají minimálně pod kolena.

Dámské, pánské, dětské a unisex župany

Vše výše uvedené platí pro pánské stejně jako pro dámské župany, nemluvě o dětských županech! Naším osobním favoritem je kategorie univerzálních unisex županů. Bledé pastelové nebo jasné barvy se stejně dobře hodí jak pro muže, tak ženy.

Doporučené produkty1