Jen málo lidí věnuje pozornost tzv. hygieně spánku. Měli bychom dávat pozor nejen na to, kolik času spíme a jestli spíme dost, ale také na to, v čem spíme. Správný střih pyžama nebo nočních košil má výrazný dopad na kvalitu spánku a dobře zvolená látka je nejen pohodlná, ale také zdraví prospěšná. Z čeho by tedy měla být dámská noční košile

Správný materiál pro dámské noční košile - je to tak důležité?

Každý, kdo někdy spal v pyžamu z neprodyšného materiálu, jistě ví, že tento materiál má velký význam a výrazně snižuje komfort našeho spánku. Jedná se o košile vyrobené z neprodyšného materiálu, který je tuhý nebo umělý a nepříjemný na dotek. Když hledáte noční košili, rozhodně se vyplatí vybrat takovou, aby byla z přírodních materiálů. Jakých?

Bavlna. Samozřejmě, bavlna je vaše první myšlenka. A velmi dobře! Bavlna je nejčastěji používaný přírodní materiál, a proto je bezpečná pro pokožku a zdraví. Umožňuje udržovat správnou tělesnou teplotu a také odvádí přebytečnou vlhkost z pokožky. Je to odolný, měkký a na dotek příjemný materiál, který je skvělý pro alergiky.

Bambus. Kolem sebe vidíme stále více a více oděvů z bambusových vláken. V obchodech s oblečením najdeme téměř jakýkoliv druh oděvu, který je z takové látky vyroben. Ať už se jedná o ponožky, kalhoty nebo například halenky. Bambus je šetrný k životnímu prostředí, jeho kultivace je rychlá a bezproblémová a nevyžaduje použití žádných hnojiv. I proto si mohou bambusové látky vybírat i lidé, kteří respektují přírodu a každý den se řídí zásadami ekologie.

Proč je bambusová noční košile dobrá volba? Bambus se vyznačuje vysokými tepelnými vlastnostmi. Když je teplý nebo dokonce horký den, bambus příjemně ochladí, zatímco za chladných nocí dodá pokožce odpovídající úroveň tepla. Bambusová tkanina je vysoce absorpční. Výzkum ukazuje, že může absorbovat až třikrát více vlhkosti než přírodní bavlna. Mimo to má také antifungální, baktericidní a antistatické vlastnosti. A co víc, může snížit tvorbu nepříjemného zápachu a dát pocit svěžesti. Bambus je také jemný a pružný a díky těmto vlastnostem vám umožňuje volný pohyb a umístění těla během spánku. Je také doporučován osobám, jež se potýkající s kožními problémy.

Satén. Když hledáme něco trochu více elegantnějšího, často volíme dámské noční košile ze saténu, což je dobrá volba. Jedná se o velmi hladký materiál, přilnavý k tělu a příjemný na dotek. Mezi jeho výhody však patří také lehkost, odolnost proti zmačkání a antialergické vlastnosti.

Jakému materiálu se při spaní vyhnout?

Rozhodně bychom se měli vyhnout spaní v košilích a pyžamech z umělých a neprodyšných materiálů. Patří mezi ně polyester, polyamid, akryl atd. Tyto látky jsou sice mnohem levnější, ale zcela nepřátelské k naší pokožce a snižují komfort spánku. Jsou totiž vyrobeny z polymerů získaných z ropy, které jsou hořlavé, tělo se v nich snadno zpotí a mohou tak dráždit naši jemnou pokožku.

Recycled Claim Standard