Ručníky a osušky jsou nabízeny v mnoha různých obchodech. Jejich cena se obvykle velmi liší, což sebou může nést obtížné rozhodování, který obchod vybrat a kde ručníky nakoupit. Z tohoto důvodu stojí za to se seznámit s různými parametry ručníků a zjistit, které z nich pro nás mohou mít největší význam. Důležité je mít na paměti, že ručníky mají splnit jednu základní funkci, a to osušit naše tělo po umytí. To znamená, že při rozhodování o osuškách, bychom se v první řadě měli řídit jejich kvalitou, nikoli cenou nebo barvou. Jak tedy pochopit informace, které se na takových ručnících často nacházejí?

Před nákupem zkontrolujte gramáž a tloušťku osušky

Nejprve stojí za to zkontrolovat základní hmotnost, tedy gramáž, dané koupelnové osušky. Čím je větší, tím bude osuška těžší, takže také bude trvat déle, než uschne. Proto se vyplatí vybrat osušky, které budou relativně tenké a lehké a které nám navíc nabídnou vysokou savost. Pak budeme mít jistotu, že skutečně absorbují vodu a nebudou jen klouzat po našem těle, a navíc budeme vědět, že rychle uschnou. Při nákupu osušek bychom si měli ověřit, z jakých materiálů jsou vyrobeny. Pokud chceme bavlněné, které jsou nejčastější, vyplatí se zkontrolovat, zda obsahují 100% bavlnu. V takovém případě si můžeme být jisti, že s ní budeme spokojeni.

Výhody a nevýhody osušek

Určitě bychom si měli zapamatovat, že osušky jsou skvělým místem pro uchovávání různých druhů bakterií a plísní. Proto stojí za zvážení, zda pro nás nebude nejlepším řešením bambusový ručník, který má antibakteriální účinek, takže je vhodný nejen pro alergiky, ale také pro všechny ostatní, jelikož se v něm nebudou zdržovat žádné bakterie, které jsou škodlivé pro naši kůži a zdraví. Takový ručník se obvykle skládá ze směsi bambusu a bavlny, takže také velmi dobře saje vodu a rychle schne. Kromě toho je odolný vůči poškození, což znamená, že jej budeme moci bezpečně používat po další měsíce a roky. Také bychom si měli vyzkoušet, jaký je ručník na dotek, zda je dostatečně měkký. Typ materiálu ovlivní také jeho nasákavost a trvanlivost. Proto bychom tomuto parametru měli věnovat pozornost, pokud si chceme být jisti, že nám taková osuška skutečně pomůže osušit naše tělo a ne, že se po něm bude jen nečinně pohybovat.

Pokud hledáme tu správnou osušku a nebo ručník, podívejme se, jaké se nám nabízejí a v čem se liší. Pouze tímto způsobem budeme schopni určit, která nabídka je nejlepší a do které osušky či ručníku se skutečně vyplatí investovat.

Recycled Claim Standard