Nejjednodušší odpověď by mohla být Teplé a pohodlné! A to platí zvláště v případě, když sháníte pantofle na domácí použití. V podzimních a zimních měsících to platí na 100 %, v teplých letních měsících si naše nohy samozřejmě přejí jiný druh obuvi. V tomto příspěvku bychom se rádi podívali na to, z čeho můžeme vybírat při hledání papučí pro domácí použití.

Neexistuje jednodušší obuv než pantofle, ale dobře víme, kolik aspektů se musí zvážit, když chceme vybrat opravdu dobře.

Pánské a dámské pantofle

Stejně jako když nakupujeme oblečení a obuv, musíme si i u pantoflí nejprve říci, zda je kupujeme pro muže nebo ženu.

Dámské pantofle jsou zcela odlišné od pánských co do barvy, velikosti a zdobení. Najdeme ale i unisex pantofle, které mají univerzální vzhled, jenž je vhodný pro muže i ženy. U nás jsou právě proto tyto nejoblíbenější!

Pantofle pro venkovní i vnitřní použití

Venkovní i vnitřní použití vyžaduje od návrhářů pantoflí zcela odlišný přístup, proto je při nákupu důležité se také rozhodnout, kde chcete vybraný kousek používat.

Vzhledem k vyšší námaze, měnícímu se povrchu terénu a povětrnostním podmínkám musí být pantofle pro venkovní použití pevnější a odolnější než ty pro domácí použití.

Pantofle s gumovou podrážkou, které převládají mezi venkovními pantoflemi, jsou však oblíbené i mezi domácími papučemi, protože jsou odolnější a zároveň pohodlnější než pantofle z jiných materiálů.

Materiál a zdobení pantoflí

Papučky ze 100% česané bavlny, navržené pro vnitřní použití, jsou měkké, ale extrémně odolné. V naší nabídce naleznete jednoduché papuče v různých barvách nebo takové, které jsou doplněny jemnou výšivkou či krajkou. Pantofle tak mohou být dokonalým doplňkem pánského a dámského županu prémiové kvality.

Pantofle a roční období

Uzavřené bavlněné pantofle se příjemně nosí zejména v zimě, v létě je lepší z tradičních střihů volit lehký, otevřený kousek. Existují pantofle s jedním či více pásky, žabky a nebo uzavřené.

Recycled Claim Standard