Jaké pyžamo bychom si měli vybrat?

Kromě mužů stále více žen upřednostňuje místo nočních košilek pyžamo. Proto se vyplatí porozhlédnout se, z jakých typů pyžam si mohou muži a ženy vybírat. Nejdůležitějším prvkem, podle kterého si pyžamové soupravy vybíráme (spolu s jejich materiálem, samozřejmě) je délka rukávu. V případě různých provedení, které existují, si tak každý může vybrat takové pyžamo, jež nejlépe odpovídá současnému ročnímu období a jeho vlastnímu vkusu.

Druhy pánského pyžama

U pánského pyžama obvykle existují dva jednoduché designy: jeden s krátkým rukávem a kraťasy a druhý design s dlouhým rukávem a kalhoty. To logicky vychází ze skutečnosti, že pánské pyžamo s krátkými rukávy lze nosit v teplejších obdobích, zatímco pánské pyžamo s dlouhým rukávem zase v chladnějších měsících. Samozřejmě ale nalezneme rovněž pánská pyžama, která mají dlouhý rukáv a zároveň kraťasy, a také pánské noční košile.

Co se týče materiálu, pánské pyžamo je vyrobeno nejčastěji z bavlny. Materiál 100% bavlna zajišťuje pohodlné nošení v zimě i v létě, ať už jde o pyžamo s krátkým nebo dlouhým rukávem.

Druhy dámského pyžama

Dámská pyžama se se svým materiálem i stylem pohybují na širší paletě než pánské verze. Mohou být vyrobeny ze saténu, bavlny či bambusového vlákna. Antibakteriální a hypoalergenní povaha bambusových vláken zajišťuje, že během spánku je naše tělo skutečně rozmazlováno.

I dámské pyžamo je k dispozici v několika provedeních, pokud jde o délku rukávu a spodního dílu. Můžeme si koupit dámské pyžamo, které obsahuje kraťásky, které jsou doplněny krátkým rukávem nebo dlouhým rukávem či nátělníkem. Dámské pyžamo s kalhotami můžeme také mnohem volněji kombinovat se třemi designovými vrchy pyžama (s krátkým rukávem, s dlouhým rukávem nebo tílkem se špagetovými či širšími ramínky).

U dámského pyžama je obzvláště důležité, aby se jednalo o módní kousek. Pyžama mohou být sexy, romantické, jemnější nebo elegantnější v designu, zdobené krajkou nebo krásným potiskem, ve světlých či pastelových barvách.

Další rozdíly mezi pánským a dámským pyžamem

Jednobarevné kousky jsou mnohem častější u dámských pyžamových souprav a nočních košilek než u klasických pánských pyžam, kde je jakýsi geometrický vzor téměř povinný. Na rozdíl od ženského pyžama jsou pánská pyžama velmi často kostkovaná, pruhovaná nebo mají jiný opakující se vzor.

Od dámských pyžam se narozdíl od jejich mužských protějšků mnohem více očekává, že budou módní, sexy a zároveň pohodlné. Na základě této skutečnosti lze říci, že ačkoliv dámská pyžama nebyla v minulosti až tak rozšířená a v oblibě, tak jsou v současnosti k dispozici v mnohem širším výběru než ta pánská. Nalezneme dokonce speciální kousky jako je například těhotenské pyžamo pro budoucí maminky, které je navíc velmi pohodlným, přesto módním a elegantně žádaným kouskem oblečení.