Jaký je nejlepší materiál pro župan

Župan je domácí oděv, který se nám líbí, je příjemný a díky tomu, že vykonává praktické funkce, ho velmi rádi nosíme po koupeli. Přestože ho oblékáme většinu času pouze doma, stojí za to se ujistit, že je jeho nákup promyšlený, a že je samotný župan stylový a 100% vyhovuje našemu vkusu. Rozhodně se vyplatí mít ve svém šatníku dokonce více než jeden župan, protože jej můžeme potřebovat i u bazénu, v lázních nebo v hotelu. Proto záleží z jakého materiálu je župan vyroben!

Materiály pro výrobu županů

Když navštívíte náš obchod s elegantními župany, naleznete zde obrovský výběr produktů, co se týče barev, stylů, ale také materiálů. Pro někoho, kdo vůbec nezná materiály, to může být pořádný oříšek. Samozřejmě nejoblíbenější župany jsou ty bavlněné. Jsou totiž nejteplejší a tak je chceme nosit od zimy až do jara, každé ráno i večer. Výhodou bavlny je, že když je kvalitní, bude příjemně měkká a dobře savá. Díky tomu dokonale ochrání tělo před chladem a vysuší zbytky vody, které na něm zůstaly například po sprše.

Když mluvíme o bavlně, hned zmiňme froté župany. Tento materiál je také velmi oblíbenou volbou pro župany visící v našich skříních. Díky speciální metodě výroby tohoto materiálu a mnoha smyčkám, které tvoří jeho povrch, je extrémně absorpční. Froté župany se nemačkají, jsou velmi savé a dobře izolují teplo. Nejsou tak elegantní jako hedvábné nebo bavlněné župany, ale rozhodně jsou moc příjemné a dokonale se hodí při pobytu v pohodlí našeho domova.

Dalším materiálem používaným při výrobě županů, je VELUR, který je již několik sezón jednou z nejmódnějších látek. A to nejen pokud jde o župany nebo jiné oděvy, jako jsou mikiny nebo kalhoty, ale využívá se také při čalounění nábytku. Velur vás chytne za srdce, protože je to materiál, který tím, že vypadá velmi exkluzivně, připomíná samet. Pokud tedy hledáme elegantní župan, můžeme si s jistotou vybrat ten velurový. Je měkký a odolný, ale není tak savý jako froté nebo bavlna.

Když mluvíme o eleganci, nemůžeme nezmínit saténové a hedvábné župany. To jsou župany, které ocení jak dámy, tak pánové, jelikož se díky nim bude každý cítit vkusně i po ranní koupeli a při přípravě snídaně. Satén je jemný, vzdušný materiál, který máme rádi zejména pro jeho lesk. Velmi dobře přilne k tělu a v létě dodává pokožce příjemný pocit chladu. Jednou z nejžádanějších látek, jaké známe je již zmiňované hedvábí. Vyrábí se z přízí moruše nebo divokého bource morušového. Hedvábné nitě jsou velmi odolné, nevsakují vodu, dobře izolují teplo a zároveň se jedná o jemnou látku s krásným leskem.

Jaký župan byste si tedy měli vybrat?

Pokud se rádi zabalíme do županů, které jsou jemné a cítíme se v nich příjemně, měli bychom si rozhodně vybrat župany z froté nebo bavlny. Tyto župany se, mimo jiné, perfektně suší, což je skvělé nejen doma, ale také při návštěvě bazénu nebo sauny. Pokud má být župan kusem oblečení, ve kterém se máme cítit elegantně, navzdory tomu, že jsme oblečeni „doma“, stojí za to si koupit kvalitní velurové, saténové nebo bambusové župany. Pokud chceme nosit župan i v teplejších nebo horkých dnech, bude nejlepší satén a bambus.