Muži, kteří nosí župany, se dají rozdělit do dvou skupin. Do první patří ti, kteří se chtějí po koupeli nebo sprše zahřát, a do druhé pak ti, kteří chtějí být styloví i při pobytu doma. Ti první volí silné a načechrané froté župany, zatímco ti druzí naopak elegantní, hedvábné. Jak vidíte, výběr je poměrně široký a jedná se pouze o dva návrhy módních a pohodlných pánských županů. 

Elegantní pánský župan

Dnes jsou pyžama, domácí oblečení i župany navrženy a vytvořeny podle mnoha vzorů, které často tvoří velmi elegantní součást našeho šatníku. Pokud muž nosí stylové každodenní obleky a košile, proč by také doma neměl vypadat dobře? S ohledem na existenci upravených a sebevědomých mužů vznikají nejelegantnější modely županů. Ty jsou vyrobené z veluru, česané bavlny a mnoha dalších velmi kvalitních látek.

Elegantní a módní pánské župany mají obvykle velmi pečlivě provedenou povrchovou úpravu a jsou šité s důrazem na každý detail. Vyznačují se štíhlým střihem, ale také vkusně složeným límcem a zajímavě zakončenými rukávy. V takovém stylovém županu je příjemnější začínat den, snídat a pít kávu a nebo se v sobotu či neděli ráno potulovat po domě.

Nejklasičtější barvy jsou také nejmódnější. Bez ohledu na to, zda je to bílá, tmavě modrá, šedá, vínová nebo béžová, tlumené a nadčasové barvy jsou vždy dobrou a elegantní volbou. Pokud si tedy již muž zvolil vhodný střih i barvu, může se přesto rozhodnout, zda si zvolí župan s kapucí nebo bez ní. Župan s kapucí bude perfektní pro muže, kteří se po opuštění vany nebo bazénu rádi celí zakryjí. Kapuce totiž dodá útulnost a umožní vám lehce vysušit vlasy.

Jaký materiál zvolit?

Když hledáte župan, můžete se řídit nejen dobrým střihem, ale také správným materiálem. Je dobré, když je župan módní a zároveň i praktický. Tedy savý a hebký na dotek.

Župan z česané bavlny bude velmi dobrá volba. Jedná se o tzv. prvotřídní bavlnu, která je velmi kvalitní, někdy dražší. Taková bavlna je výsledkem pomalého zvlákňování velmi dlouhých bavlněných vláken, které v přirozeném prostředí rostou v rovníkovém a subekvatoriálním páse. Česaná bavlna je velmi příjemná na dotek, odolná a má jemný lesk. Ačkoli župan vyrobený z takové bavlny není nejlevnější, jeho kvalita vyvažuje cenu. Jedná se o skvělý nápad na elegantní dárek pro stylového muže.

Další oblíbenou látkou pro pánské župany z modalového vlákna, které je také velmi doporučované a dosahuje vysoké kvality. Jedná se o celulózové vlákno, které se získává z bukového dřeva. Modální župany se doporučují mužům, kteří dbají na přírodní prostředí. Modal je totiž tkanina, která spotřebovává relativně málo vody. Je tedy žádaná, protože může absorbovat až o 50% více vlhkosti než bavlna. Mimoto je vzdušná, prodyšná a poskytuje tělu 100% pohodlí. Modální župan je neocenitelný, zejména v létě, kdy jsou venkovní teploty velmi vysoké.

Recycled Claim Standard