Luxusní ručníky jako dárek

Elegantní ručníky, pěkně upravené a vyrobené z nejlepších materiálů, jsou jedním z nejlepších tipů na dárky. Je to typ dárku, který jen těžko přehlédnete, protože sadu exkluzivních koupelnových doplňků bude vždy potřebovat každý. Často je tedy vybíráme jako dárek ke Dni matek, Dni otců, obdarováváme jimi babičky a prarodiče, oblíbené kamarády u příležitosti narozenin, svateb a mnoha dalších příležitostí. Jaké ručníky vybrat za dárek a co zvážit při výběru těch nejkvalitnějších ručníků?

Jak vybrat ty nejkvalitnější ručníky?

Absorpce je nejžádanější vlastností každého ručníku, která je následovaná měkkostí. Pokud tedy hledáme pro někoho elegantní dárek, vyplatí se tyto dvě vlastnosti zvážit. Dokonalým dárkem jsou ručníky, které najdete v exkluzivních hotelech - husté a velmi savé. Takové hotelové ručníky obvykle váží 550 g, jsou velmi odolné a velmi dobře sají vlhkost. Jejich další předností je, že jsou extrémně příjemné na dotek, ale také dost těžké. Jedná se o nejelegantnější typ ručníků, i když je třeba pamatovat na to, že po koupání mnohem déle schnou a navíc zaberou poměrně dost místa v koupelnové skříňce.

Při výběru perfektních ručníků jako dárku se vyplatí vybrat ty, které jsou vyrobeny ze 100% bavlny. Tento typ tkaniny nejlépe saje vodu, je také měkký na dotek a mohou jej používat i alergici. Plně bavlněné ručníky jsou velmi příjemné na dotek, nedráždí pokožku, velmi dobře sají vodu, mohou je používat i děti, lze je prát na vysoké teploty a navíc jsou šetrné k životnímu prostředí, protože jsou vyrobeny ze 100% přírodního materiálu. To je řada výhod, které jasně naznačují, že ručníky z kvalitní bavlny jsou skvělým způsobem, jak obdarovat blízkého.

Za pozornost stojí rovněž bambusové ručníky, které jsou také skvělým dárkem. Zajímavé je, že bambusové ručníky absorbují až 3x více vody než ty bavlněné. Je to také dobrá varianta, pokud chcete, aby ručník rychle schnul a byl příjemný na dotek. Bambusové ručníky jsou měkké a jejich látka má elegantní jemný lesk, což je také žádoucí vlastnost, když chceme někoho obdarovat něčím elegantním. Bambusové vlákno je klamně podobné hedvábí, ale pouze na pohled - pokud jde o odolnost, je mnohem pevnější a odolnější, což má v případě často používaných osušek také velký význam.

Personalizace ručníků pro každou příležitost

Velmi častým postupem, když někoho obdarováváte ručníky, je jejich personalizace. Jde o skvělý nápad, který zdůrazňuje fakt, že dárek je zakoupen 100% pro toho, komu jej věnujeme a zdůrazňuje jeho jedinečnost. Takové ručníky mohou mít například vyšité iniciály nebo křestní jméno dané osoby. Často se také rozhodujeme pro nějaká vtipnější hesla, např. „Nejlepší žena“, „Královna babička“, „Sexy tělo“ atd. Dárkové osušky se nejlépe obdarovávají v ozdobné krabičce, převázané elegantní stuhou.