Využijte DNY SOFT COTTON a objednávejte již nyní se slevou.   💛    -15% SLEVA na vše, mimo akční zboží, s kupónem 15MARIANNE

I když výrobci nabízejí sezónu od sezóny zhruba stejné základní typy pánských pyžam, a jejich  rozmanitost je tedy poměrně malá, trendy se vyvíjejí. Sezónu od sezóny, rok od roku se materiály, vzory a různé zdobení mění.

Hlavní rozdělení pánských pyžam je podle délky rukávu

V oblasti pánských pyžam existují především dvě jednoduché verze: krátký rukáv a dlouhý rukáv. Pánská pyžama s krátkým rukávem se používají během teplejších období, zatímco pánská pyžama s dlouhým rukávem se používají v chladnějších měsících, v zimě.

V obchodech nejsou pánská pyžama s dlouhým rukávem a krátkými nohavicemi moc běžná, i když logicky, varianty trička s krátkým rukávem a dlouhými nohavicemi a dlouhým rukávem a krátkými nohavicemi lze obměňovat dle individuálního vkusu, chuti a příležitosti. Dalším typem pánského nočního úboru jsou potom také pánské noční košile.

Styly pánských pyžam

Jedním z nejznámějších pánských pyžam je klasické pánské pyžamo se zapínáním na knoflíky, které se nejvíce podobá košili. Vzhledem k řadě knoflíků na přední straně se pyžamo snadno obléká a svléká, bývá vybaveno límečkem a kapsami, takže je vhodné pro uložení drobnějších předmětů nebo kapesníků. Kromě milovníků klasické pánské módy je oblíbeným stylem zvláště starší věkové kategorie.

Další velkou kategorií jsou pyžama ve verzi trička s krátkým a dlouhým rukávem, která se dají sehnat ve výše podrobně vysvětlených kombinacích. Patří mezi ně konzervativnější a vcelku asertivní, moderní kousky. Naštěstí se z tohoto typu dají koupit i samostatné pyžamové kalhoty, které zkombinujete s jakýmkoli pyžamovým vrchem nebo obyčejným bílým tričkem.

Třetím typem, s rostoucí oblibou jsou pánské noční košile. Někteří muži tento styl milují, protože je neuvěřitelně praktický a pohodlný. Snadno se zvedá a svléká, a přesto umožňuje vzdušné nošení. Když se nad tím více zamyslíme, muži mají tento typ oblečení na spaní ve skutečnosti rádi ze stejného důvodu jako dámy...

Materiál a vzory pánských pyžam

Materiálově jsou pánská pyžama převážně bavlněná. Materiál 100% bavlna zajistí pohodlné nošení v zimě i v létě, ať už je styl pánského pyžama jakýkoli.

Mezi pánskými pyžamy se stále drží klasické vzory a barvy. Zároveň se začaly objevovat i modernější oděvy s výraznějšími vzory a barvami. Někdy v elegantnějších, jindy vtipných, veselých směrech. Dá se říci, že tyto trendy platí jak pro základní, nízkonákladové sériově vyráběné produkty, tak pro exkluzivní pánská pyžama prémiové kvality.

Recycled Claim Standard