Při jaké teplotě prát ručníky a jak se o ně správně starat?

Jak se správně starat o ručníky?

Pokud chcete své ručníky používat co nejdelší dobu, stojí za to se o ně starat co nejlépe. Toho dosáhnete pomocí dodržování několika jednoduchých pravidel týkajících se jejich praní, které zabrání ztrátě barvy a absorbování vlhkosti, a také je udrží krásně voňavé. Po zakoupení nového ručníku je nutné jej vyprat, jelikož neabsorbuje vlhkost a měly by se z něj smýt jak veškeré chemikálie z výroby, tak i jakákoliv kontaminace z přepravy a z uložení v regálu. Kromě dodržování doporučení výrobce na štítku a vhodného oddělení nejen z hlediska barev, ale i teploty, bychom měli pamatovat také na to, aby nebyl buben pračky úplně naplněn a mohly se tak k němu volně dostat prací prostředky a voda.

Na kolik stupňů prát ručníky?

Správné praní je nezbytné pro dlouhou životnost ručníků. Teplota praní závisí na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejběžnější teplota praní u ručníků je 40 - 60 ° C. Pokud neprovozujeme hotel, neměli bychom ručníky vyvářet při teplotě 90 ° C, protože tím ztrácejí nadýchanost a materiál se rychleji zhoršuje. Prací prášek, který použijeme, by měl být takový, aby se snadno opláchnul a rozpustil ve vodě. Tedy jeho různé tekuté verze, gely nebo prací kapsle. Důležité je také nezapomenout na zvolení správné varianty, jestli na bílé prádlo nebo pro barvy. Při praní ručníků bychom neměli přidávat aviváže a různá změkčovadla, protože mají negativní vliv na absorpci vlhkosti.

Chcete-li zvýšit měkkost ručníků a zbavit se nepříjemného zápachu vlhkosti, můžete si na prádlo občas přidat sklenici bílého octa nebo půl sklenice jedlé sody. Ručníky by se měly vyměňovat poměrně často a ve špatně větraných koupelnách, díky vlhkému prostředí citlivému na růst bakterií, dokonce každé 2/3 dny. Nejlepší je je sušit na čerstvém vzduchu, ale ne na příliš slunném místě. Pověsit by se měly tak, aby nedocházelo k jejich pokrčení, protože ručníky se nežehlí. Žehlení totiž zplošťuje jejich vlákna, díky čemuž by byly méně nadýchané a savé. Nejlepší je si vybrat kvalitní ručníky ze 100% bavlny, které najdete v celé nabídce SoftCotton.cz.

Široká škála barev a výběr vzorů, které nabízíme uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. A co víc, najdete zde ručníky z antibakteriálního a také bambusového vlákna, které je hypoalergenní, a proto je vhodné pro lidi s citlivou pokožkou.