Při jaké teplotě prát ručníky?

Ručníky mohou být neobvyklou ozdobou každé koupelny. Dodejte i vy vaši koupelně eleganci a pohodlnou atmosféru. Toho docílíte zejména díky nadýchaným a barevně sladěným ručníkům a osuškám. Často jsou ty, které jsou kvalitní a zároveň mají krásný vzhled, dražší. Vyšší cenu ovšem vykompenzuje jejich kvalita a s ní spojené dlouhodobé používání. Samozřejmě ale za předpokladu, že se o ně řádně postaráme.

Důležité je praní při správně zvolené teplotě a s použitím vhodných pracích prostředků. To je důležité nejen z estetických důvodů, ale také z hlediska hygieny, protože jsou přímým prostředkem, který používáme k vysušení těla po opuštění vany nebo sprchy. Správně ošetřované ručníky budou lépe absorbovat vlhkost a budou šetrnější k naší pokožce. 

Jak se starat o ručníky?

Při správné péči, ručníky vydrží mnohem déle a udrží si svou barvu. Stačí dodržovat jednoduchá pravidla týkající se jejich praní. Díky nim budou osušky nejen krásně vypadat, ale také skvěle vonět a dobře absorbovat vlhkost. Novou osušku či ručník je třeba vyprat ihned po zakoupení, a to nejen z hygienických důvodů, aby se smyly všechny chemikálie použité při výrobě, přepravě a skladování, ale také proto, že nový ručník neabsorbuje vlhkost.

Kromě toho, že budete dodržovat pokyny výrobce na štítku všitém do každého ručníku, náležitě oddělovat barvy a prát při správné teplotě, nezapomeňte na to, aby pračka nebyla zcela naplněna. Díky tomu se k nim volně dostanou prací prostředky a voda, na základě čehož si budete jisti, že vaše prádlo bude určitě vyprané. Tento princip se vyplatí používat nejen při praní ručníků a osušek.

Klíčovou otázkou je, na kolik stupňů pereme ručníky?

Teplota praní by měla být pokaždé přizpůsobena materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji, pokud jde o bavlněné ručníky, je teplota 40 - 60 ° C. Někdy uslyšíte názory, že ručníky se nejlépe perou na 90 ° C, ale pokud nepůsobíme v oblasti hotelnictví, kde je to z hygienických důvodů nezbytné, neměli bychom je prát při tak vysokých teplotách, protože materiálu to škodí a dochází ke ztrátě nadýchanosti. Při výběru pracího prostředku navíc věnujte pozornost tomu, aby se snadno opláchnul a dobře rozpustil. Vhodné jsou tedy jeho různé kapalné formy, gely nebo prací kapsle. Samozřejmě je nutné vybrat správnou variantu pro barevné nebo bílé prádlo, díky čemuž budeme chránit barvu ručníku během samotného praní.

Také je důležité nepřidávat při praní ručníků žádná změkčovadla, protože by to nepříznivě ovlivnilo následnou absorpci vlhkosti. Způsobem, jak si můžeme doma změkčit ručníky, může být přidání šálku bílého octa nebo půl šálku jedlé sody do pračky. Když hledáte kvalitní ručníky, vyplatí se zkontrolovat nabídku SoftCotton.cz, kde kromě záruky kvality najdete širokou škálu barev a mnoho variant velikostí. Web našeho obchodu navíc nabízí ručníky z bambusového vlákna, které má antibakteriální vlastnosti a je vhodné pro citlivou pokožku.

Recycled Claim Standard