Postoj mužů k nošení pyžama je různý: mnoho z nich nenosí pyžamo, ale místo toho spí v jiném alternativním oblečení (například v tričku s boxerkami nebo s kraťasy) a někteří si dokonce během noci ke spánku neobléknou oblečení žádné.

Dodnes se většina stále drží toho, co lze nazvat tradičním pánským pyžamem, které samozřejmě existuje v několika různých provedeních, takže si každý najde oblečení na spaní, které se mu líbí a hodí se i k danému ročnímu období. Z hlediska kvalitního pyžama jsou mezi muži nejoblíbenější bavlněná pyžama.

Druhy pánských pyžam

Co se týče pánského pyžama, existují především dva základní typy: nohavice a vrch s krátkým rukávem a nebo vrch s dlouhým rukávem. To vychází samozřejmě ze skutečnosti, že pánské pyžamo s krátkým rukávem lze nosit v teplejších měsících, zatímco pánské pyžamo s dlouhým rukávem zase v těch chladnějších.

Pánské pyžamo s dlouhým rukávem a kraťasy v obchodech často nenajdete, i když logicky lze jednotlivé délky rukávů a nohavic podle individuálního vkusu a představivosti kombinovat. Kromě pánského pyžama je třeba zmínit i pánské noční košile, protože i ty jsou na trhu oblíbené.

Věčný favorit: bavlněné pyžamo

Z hlediska materiálu jsou pánská pyžama nejčastěji bavlněná. To samozřejmě není náhoda, protože kvalitní, pohodlný a měkký 100% bavlněný materiál zajišťuje příjemné nošení v zimě i v létě, ať už jde o pyžamo s krátkým nebo dlouhým rukávem.

Výhody bavlněného pyžama

Bavlna je zvláště vhodná pro výrobu prádla na spaní, protože je výborným tepelným izolantem, je prodyšná a také savá (dokáže absorbovat až 65 % potu oproti vlastní hmotnosti). Jako hypoalergenní materiál vyvolává alergickou reakci jen velmi ojediněle, pokožku totiž vůbec nedráždí. Jeho nošení nezpůsobuje svědění ani vyrážky, takže se v něm spí obzvlášť pohodlně a zdravě. Díky těmto vlastnostem se také přednostně používá k výrobě kojeneckého oblečení.

Díky své vysoké pevnosti v tahu se pyžama vyrobená z bavlny netrhají ani neděraví, a tak poskytují dlouhotrvající nošení mužům, kteří si je vyberou. Dá se také říci, že pokud se někdo chce oblékat ekologicky, může být pro něj bavlna tou nejekologičtější volbou, protože jako přírodní materiál se rozkládá mnohem rychleji než jakákoli syntetická textilie.

Vzhledem k výše uvedenému není náhoda, že uvědomělí a nároční muži volí pyžamo z bavlny prémiové kvality!

Recycled Claim Standard