Možná si to ne každý uvědomuje, ale výběr toho, v čem spíme, je velmi důležitý. A to nejen z důvodu pohodlí, ale i kvůli našemu zdraví. Velmi často to, v čem spíme, záleží na tom, co se nám zrovna v obchodě líbí. Pěkný vzhled pyžama a nočních košilek by ovšem měl jít ruku v ruce s pohodlím a komfortem. I když mnoho žen má rádo standardní pyžama, tedy dlouhé kalhoty nebo kraťasy a tričko, z hlediska zdraví jsou lepší noční košilky. Co si tedy vybrat a v čem spát, abychom se i při spánku cítily příjemně? 

Na co si dát pozor při nákupu nočního prádla?

Pokud nám záleží na plně zdravém spánku, první košilka nebo pyžamo nalezené na ramínku pro nás nemusí být to nejvhodnější. Stejně jako u ostatních oděvů, které nosíme, je nejdůležitější nejprve zkontrolovat složení materiálu. Ten totiž ovlivňuje, zda bude naše pokožka volně dýchat a zda se nám bude pohodlně spát. Jednoznačně nejlepšími materiály jsou přírodní materiály, které umožňují tělu dýchat, tedy bavlna, hedvábí, viskóza, bambus atd. Rozhodně je lepší se vyhnout spánku v umělých pyžamech nebo polyesterových košilkách. Případná malá příměs umělých přísad je přijatelná, protože často ovlivňuje lepší pružnost materiálu, a tím i celkový komfort při nošení a spaní.

Pyžamo i noční košile by neměly být těsné. To však neznamená, že musí být hned beztvaré. Naopak i volná pyžama nebo košilky pěkně odhalují ženské tvary. Stačí si vybrat něco, co se hodí k vaší postavě. Čeho bychom se měli vyvarovat, jsou případné výztuhy v poprsí, ale i další vsadky tohoto typu, které výrazně sníží míru pohodlí daného nočního prádla.

Noční košilka – nejzdravější volba

Pro mnoho žen znamenají noční košilky to největší pohodlí, a proto si nedokážou představit spaní v ničem jiném. Ano, košile jsou jednoznačným synonymem komfortního spánku, ale také spodní prádlo, které je zdravé. Dnes máme obrovský výběr nočních košilek - jednoduché košilky s rukávy, více sexy s krajkou a ramínky, košilky svůdně odhalující nohy atd. Při výběru správného prádla se vyplatí věnovat pozornost složení materiálu. Čím přirozenější, tím lepší.

Na Softcotton.cz najdete širokou škálu nočních košilek, které jsou vhodné pro každodenní nošení, ale také střihy, které vám umožní cítit se ultra-žensky a svůdně. Naše košilky jsou vyrobeny ze 100% bambusového vlákna, které je díky svým vlastnostem ideálním materiálem na spaní. Výzkumy ukazují, že bambusový materiál absorbuje až třikrát více vlhkosti než tradiční bavlna. Bambusové noční košilky se nám budou skvěle hodit v létě, když je horko nebo při nemoci, když nás trápí horečky. Bambus má také protiplísňové, antibakteriální a dokonce antistatické vlastnosti.

Bambusová pyžama a noční košilky naší výroby jsou tedy cestou ke zdravému a pohodlnému spánku a pocitu 100% ženskosti i v noci. Pokud i přesto dáváte přednost bavlně, v naší nabídce naleznete také, na dotek velmi příjemná, pyžama a noční košilky vyrobené ze 100% bavlny.

Recycled Claim Standard