Pyžamo nebo noční košile - v čem spát?

Ani by nás nenapadlo, jak rozporuplná může být otázka, kdo v čem spí! Přesto, na základě zkušeností, téměř každý trvá na své obvyklé volbě, pokud jde o pyžamo nebo noční košili. Je poměrně málo těch, kteří pravidelně střídají v čem spí. Samozřejmě je ale běžné, že se někomu změní preference a vymění pyžamo za noční košili nebo naopak začne spát místo v noční košili v pyžamu.

Výše uvedené dilema se s největší pravděpodobností týká pouze žen, protože existuje málo mužů, kteří by spali v noční košili. A tak se muži maximálně rozhodují, zda budou spát v pyžamu a nebo využijí jiný alternativní oděv (např. tričko s boxerkami) a nebo prostě nebudou mít při spaní oblečení žádné.

Historie pyžama ve zkratce

V tradiční dámské módě má delší dobu své místo zejména noční košile, přičemž pyžamo je spíše oděv, který používají ke spánku muži. Na konci 19. století nosili muži klasická pánská pyžama se stále rostoucí oblibou, a tak v první polovině 20. století už v nich spala většina z nich. Od 20. let 20. století se pak stávalo pyžamo stále oblíbenější mezi ženami, a to především díky Coco Chanel, která vytvořila módní domácí dámské pyžamo a dokonce i verzi pro ženy ze sociálně slabších vrstev.

Co bychom si měli vybrat? Noční košili a nebo pyžamo?

Protože se jedná o jeden z nejvíce používaných oděvů, je materiál, který je použitý při výrobě noční košilky či pyžama, velmi důležitým faktorem. Je tedy obzvláště důležité vybrat kvalitní materiál, ať už je to bavlna, satén, hedvábí nebo jakýkoli jiný druh textilu. Například pyžama a noční košile vyrobené z bambusového vlákna jsou velmi doporučované, protože jejich antibakteriální a hypoalergenní povaha zajišťuje, že bude naše tělo v pohodlí a hýčkané po celou dobu spánku.

Dámské noční košile a pyžama mohou být romantickými, elegantními nebo modernějšími kousky. Mohou být pastelové nebo jen jasnější, s krajkou, mašličkou nebo jinými dekorativními prvky. Možností je tedy hodně a každý si tak může vybrat dle svého vkusu. To platí i při rozhodování zda vybrat pyžamo nebo noční košili. Jde zkrátka o to, aby si každý vybral oděv na spaní, který se mu líbí a hlavně, ve kterém se cítí pohodlně!

Recycled Claim Standard