Na co si dát pozor při nákupu ložního prádla?

Mnohdy tomu ani nevěnujeme zvláštní pozornost, ale měli bychom si dát pozor, abychom při nákupu povlečení zvolili správnou velikost. Je zřejmé, že je potřeba zvážit velikost peřiny, matrace-prostěradla, velkého polštáře či malého polštářku.

Výrobci naštěstí většinou pracují s pevně stanovenými velikostními kategoriemi, a tak jsou velikosti prostěradel při nákupu vícedílné sady povlečení většinou stejné.

Různé velikosti povlečení

Nejzákladnější rozdíl z hlediska velikosti potahů lůžkovin je v tom, zda mluvíme o jednolůžku nebo dvoulůžku. V případě jednoduchých povlaků je klasický rozměr povlečení 140x200 cm, v případě dvojitých, je nejčastější rozměrová varianta 200x220 cm.

V obou kategoriích jsou samozřejmě ještě i jiné velikosti. Proto je zvláště důležité, zkontrolovat si přesný rozměr lůžkovin, ještě před samotným nákupem povlečení. Není nic otravnějšího, než když naše bezvadné, drahé povlečení na polštáři či peřině visí, a nebo pokud menší velikost povlečení nemůžeme na polštář ani navléct.

Kterou vybrat? Výhody a nevýhody odlišných velikostí lůžkovin

Jsou páry, které trvají na velkém dvoulůžku, protože díky tomu, že spí na manželské posteli pod společnou přikrývkou, poznají se a cítí se mnohem důvěrněji. Sada luxusního povlečení pro dvě osoby tak jejich vztah posílí a utmelí.

Jiní nepovažují za praktické používat velkou jednodílnou přikrývku pro dvě osoby, protože rádi spí sami. Používají tak pouze svůj vlastní kus, čímž se vyhnou „stahování“ přikrývky druhou osobou ze svého těla.

Jak lze vidět, povlečení různých velikostí má své výhody i nevýhody. Rozhodnutí tedy záleží především na tom, kdo je na co zvyklý a která velikost nejlépe vyhovuje jeho vlastnímu vkusu a představě.

V některých případech se dokonce může stát, že i když je někdo sám, vyhovuje mu velké dvoulůžko. Ideální volbou pro něj může být samozřejmě i sada povlečení prémiové kvality, vyrobená z tencelu.

Recycled Claim Standard