Nevíte si rady, který materiál bude pro Vás ten nejlepší?

 • Česaná prémiová bavlna 100%
  Bavlna je nejběžnější textilní materiál na světě. Je přirozeně hypoalergenní, prodyšná a snadno se udržuje. Bavlněné ručníky a osušky jsou měkké, absorpční a dobře se s nimi suší pokožka po koupeli.

 • Bambusové vlákno
  Bambusové vlákno je vyrobeno z bambusu. Je přirozeně antibakteriální, prodyšné a má vysokou savost. Bambusové ručníky a osušky jsou měkké, absorpční a dobře se s nimi suší pokožka po koupeli.

 • Mikro bavlna (Mikrovlákno / Micro Cotton)
  Micro bavlna je druh bavlny, která se vyrábí z velmi jemných vláken. Je měkká, prodyšná a má vysokou savost. Micro bavlněné ručníky a osušky jsou jemnější než bavlněné a mají delší životnost.

 • Organická BIO bavlna
  Organická bavlna je ekologický materiál, který se pěstuje bez chemických pesticidů a hnojiv. Je měkký a savý, ideální pro výrobu ručníků a osušek. Tyto produkty jsou příjemné na dotek a rychle se suší. Navíc jsou šetrné k životnímu prostředí.

 • Modalové vlákno
  Modal je druh bavlny, která je vyrobená z dřevěné celulózy. Je měkká, prodyšná a má vysokou savost. Modálové ručníky a osušky jsou jemnější než bavlněné a mají delší životnost.

 

 

Česaná prémiová bavlna 100%

Klasická froté 100% česaná bavlna je vynikající a vysoce kvalitní materiál, z nějž je vyrobena řada  výrobků značky Soft Cotton. Na rozdíl od levných ručníků, které špatně sají vlhkost a jsou tvrdé na omak, je klasická froté 100% česaná bavlna jemná jako peříčko a i po mnohonásobném vyprání si ponechá svoje kvality. Rovněž výborně odvádí vlhkost. Vyrábí se výlučně z egejské bavlny: tato rostlina je charakteristická tím, že má dlouhé vlákno. Bavlna se češe na moderních strojích a pro výrobky Soft Cotton se použijí pouze jemná vlákna. Během této technologie však vznikne pokaždé určitý odpad. A právě z něj se často vyrábějí nepříliš kvalitní ručníky a osušky, které ani zdaleka neposkytují takový komfort při kontaktu s pokožkou, neboť jsou hrubé a nesají tak dobře vlhkost. Klasická froté 100% česaná bavlna je antibakteriální díky speciálnímu roztoku Microban, jímž je napuštěna a takto vydrží zhruba 20 pracích cyklů. Tento certifikát je světovou jedničkou v oblasti antimikrobiální ochrany produktů od předních výrobců po celém světě. Další prestižní certifikát Oeko-Tex Standard 100 je světově uznávaným měřítkem kvality pro textilní zboží vyrobené pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. Každý výrobek testuje nezávislý Evropský výzkumný institut, který se zaměřuje na přítomnost látek, jež škodí zdraví.Bambusové vlákno

Bambusové vlákno – naprosto unikátní materiál. Značka Soft Cotton přichází na trh s výrobky, kde je bambusové vlákno zastoupeno ze 40 %. Jeho jedinečnost je tedy dána právě tímto vysokým podílem bambusu. Další dobrá zpráva pro milovníky luxusu: pokud chcete dámská pyžama ze skutečně jemného, nadýchaného hebkého materiálu, jsou zde pro Vás taková, která jsou vyrobena ze 100 % bambusového vlákna. Opět zboží, které jinde než v e-shopu Soft Cotton neseženete. Pokud chcete zažít pocit výjimečnosti, sáhněte při výběru právě po tomto materiálu. Bambusové vlákno je mimořádně kvalitní, je přirozeně antibakteriální po celou dobu své životnosti. Vhodné pro alergiky a pro pacienty s atopickým ekzémem. I tento materiál je zdravotně naprosto nezávadný, což garantuje světově uznávaný certifikát Oeko-Tex Standard 100. Nezávislý Evropský výzkumný institut testuje každý výrobek, zda neobsahuje látky škodlivé lidskému organismu.Mikro bavlna (Mikrovlákno / Micro Cotton)

Mikrovlákno vzniká tak, že při tkaní stoprocentní česané bavlny se do těchto bavlněných nití přidává i vlákno PVA. Výsledek je ohromující, neboť župany jsou hřejivé a konejšivé, přitom ale velmi hebké a lehké. Nepopiratelnou výhodou je, že micro cotton je výrazně jemnější než klasická bavlna, ale přitom mnohem lépe saje vlhkost a také rychleji schne. Zboží z mikrovlákna, stejně jako z ostatních materiálů, které internetový obchod Soft Cotton nabízí, ve Vás zanechá nezapomenutelný pocit luxusu, péče a výjimečnosti. Ideální rovněž i pro kojence a malé děti, jejichž pokožka je velmi jemná a vyžaduje velkou pozornost. I pro mnohé výrobky z mikrovlákna platí, že jim byl přidělen certifikát Microban, který je světovou jedničkou v oblasti antimikrobiální ochrany produktů od předních výrobců po celém světě. Dalším velmi významným a uznávaným certifikátem, který potvrzuje zdravotní nezávadnost textilních výrobků dle náročných norem a kritérií, je Oeko-Tex Standard 100.Organická BIO bavlna

Ekologické organické zboží v e-shopu Soft Cotton z česané 100% bavlny v bio kvalitě nadchne každého, komu záleží na zdravém životním prostředí. Lidí, jimž toto téma není lhostejné, přibývá. Potěší rovněž zákazníky, kteří současně nechtějí slevovat z péče o své tělo po příjemné koupeli. Organické ručníky značky Soft Cotton získaly prestižní certifikaci od mezinárodně uznávané instituce GOTS Global Organic Textile Standards. Co to znamená? Že při pěstování bavlny se nepoužívají žádné chemické preparáty, ať už jde o hnojiva nebo jiné podpůrné přípravky. Stejně náročné požadavky, tedy zpracování bez chemických příměsí, jsou kladeny i při samotné výrobě či barvení látky. Tento ekologicky nezávadný způsob výroby si získává stále více příznivců. Nepochybujeme o tom, že i Vy si tento materiál oblíbíte. Je velice kvalitní a šetrný nejenom k životnímu prostředí, ale především k Vaší pokožce. Splňuje veškeré nároky, které může náročný zákazník mít, pokud touží po luxusním dárku, ať už pro sebe nebo pro jiné. Výrobky obdržely certifikát GOTS (Globální přírodní textilní Standard), který byl vyvinut díky spolupráci vedoucích pěstitelů. Jejich cílem bylo definovat celosvětově uznávané požadavky, které zajistí, aby celý proces od sklizně suroviny až přes šetrnou a zodpovědnou výrobu byl pod kontrolou a zboží neslo status ekologické nezávadnosti.


Modalové vlákno

V nabídce značky Soft Cotton najdete také zboží z materiálu, který je tvořen kombinací modalu a česané bavlny. Modal je speciální moderní tkanina. Jde o přírodní vlákno vyrobené ze stoprocentní celulózy. Ta se získává z bukového dřeva. Ručníky z modalu jsou mimořádně měkké a jejich přirozený decentní lesk nevymizí ani po mnohočetném vyprání. Ačkoli při dotyku vyvolávají pocit, že se dotýkáme jemného luxusního hedvábí, ve skutečnosti jsou velice praktické, neboť mají až o 50 % vyšší savost oproti klasické bavlně. Ručníky a osušky mají vyšší smyčku, a proto jsou plnější a načechranější. Modal také velice rychle schne, což je další příjemná a užitečná vlastnost. Certifikát Microban zaručuje antibakteriální vlastnosti a kromě značky Soft Cotton ho obdrželo dalších 250 světově významných značek. Mezinárodně uznávaným prestižním certifikátem, který potvrzuje, že textilní výrobky jsou zdravotně nezávadné, neboť splňují náročné normy a měřítka, je Oeko-Tex Standard 100. Přísné kontroly se zaměřují na to, zda zboží neobsahuje nežádoucí a zdraví škodlivé látky.