Pokud si chcete užít svůj pobyt u moře, na pláži či u bazénu, nikdy nepodceňujte sílu vysoce kvalitní plážové osušky! Pro příjemně strávený čas na písku je použití plážové osušky tou správnou volbou. Zde je několik tipů, jak najít vysoce kvalitní plážovou osušku, která může pomoci, aby jste si vaše výlety u vody užili.

Jaký je rozdíl mezi plážovou osuškou a klasickou osuškou?

Plážová osuška je jedním z nejdůležitějších kusů plážového vybavení. Ve skutečnosti si mnoho lidí myslí, že plážové osušky a osušky mohou být jedno a totéž. Ale pravdou je, že jsou stejné jako např.: čokoláda a popcorn. Sice se u obou jedná o ručník, ale slouží k odlišným účelům.

Jak vybrat ideální plážovou osušku? 

Tip č.1: Dejte přednost bavlně nebo froté

Lidé používají osušky především k vysušení svého těla po umytí, což znamená, že se neočekává, že absorbují hodně vody. Na druhou stranu, návštěvníci pláže používají osušky nejen k osušení ale i k posezení nebo ležení na písku.

Plážové osušky jsou navrženy tak, aby absorbovaly mnohem více vody než osušky, takže snadno nezvlhnou a nenalepí se na ně spousta písku, což z nich dělá ideální podložky na ležení. Nejdéle vydrží ty, které absorbují nejvíce vody a rychle schnou.

Tip č.2: Upřednostněte pohodlí před cenou

Levné osušky sice ulehčí vašemu rozpočtu, ale na druhou stranu, když slouží jako ochrana proti horkému písku nebo tvrdým lehátkům jsou velmi nepohodlné. I když jsou levné, mohou se stát nákladnými, když je lidé krátce po jejich zakoupení vyhodí a koupí si nové, měkčí. Nákup měkké, ale dražší plážové osušky může již od začátku opalování učinit velmi příjemné a pomůže nám po delší dobu ušetřit peníze.

Tip č.3: Vyhněte se velmi silným osuškám

Aby byla plážová osuška pohodlná, nemusí být nutně extra tlustá. Takováto osuška může klidně zkazit zážitek z výletu, protože bude při balení zabírat spoustu místa. V takovém případě pak stejně přikročíte k výměně za tenčí, ze které také lépe setřepete zachycený písek.

Tip č.4: Vyberte si osušky s větším rozměrem

Nejdůležitějším důvodem pro výrazný rozdíl ve velikosti mezi osuškami a těmi, určenými na pláž, je jejich účel. Plážové osušky často slouží jako jediná ochranná linie těla proti horkému písku a musí se na ně vměstnat jeden nebo více lidí vleže, a to i s jejich plážovým vybavením. Větší plážové osušky jsou tak užitečnější a lze předpokládat, že si je jejich majitelé ponechají po delší dobu.

Plážové osušky VERANO, které naleznete na našem webu mají rozměr 90 x 180 cm a jsou tak o 20cm delší než je obvyklý rozměr osušek určených na pláž.

Tip č.5: Podívejte se na správný vzhled

Může se zdát zvláštní považovat vzhled za základ pro výběr plážové osušky. Ve skutečnosti je to ale důležité, protože právě vzhled může určit, jak dlouhou dobu ji budete užívat.
Nejprve zvažte barvu plážové osušky. Pokud jsou barvy tmavé, jako je šedá nebo černá, osuška absorbuje hodně tepla, takže bude velmi nepříjemné na ní ležet nebo sedět. Světlé plážové osušky neabsorbují tolik tepla jako tmavé, protože odrážejí většinu slunečního světla, což je dělá pohodlnějšími.

Sáhněte po jedinečně navržených, světlých plážových osuškách. Budou velmi pěkné při užívání a snadnější k nalezení na přeplněných plážích. A konečně posledním důvodem, proč na vzhledu záleží: Kdo by chtěl být viděn s ošklivě vypadající plážovou osuškou, že? 😊 

Recycled Claim Standard