Děti se učí napodobováním dospělých. Velmi často chtějí vypadat a dělat to, co dělají jejich rodiče. Učení asimilací je extrémně přirozené, ale vyžaduje také velkou dávku sebeovládání rodičů, díky čemuž je potom snadné vštípit dětem správné návyky týkající se stravování, hygieny a oblékání. Jako rodiče bychom měli dětem umožnit tento druh napodobování a zároveň se starat o jejich vyvíjející se organismus a jemnou dětskou pokožku. O její zdravý vývoj se staráme i tím, že přizpůsobujeme oblečení potřebám jejich pokožky. Pokud my sami trávíme čas v pohodlných, teplých županech, zahrňme do tohoto velkého potěšení i naše děti. Není nic rozkošnějšího než malí, kteří se snaží napodobit, jaké to je být dospělými. Župan navíc ochrání dítě před zimou po teplé koupeli, než půjde spát a může být skvělým dárkem pro dítě, které jistě ocení, že dostalo „dospělý“ dárek. 

Jaký materiál zvolit?

Nejlepším materiálem pro jemnou dětskou pokožku je 100% česaná bavlna. Poskytuje pohodlí a máme záruku, že dětská pokožka bude moci volně dýchat. Rovněž stojí za to věnovat pozornost látkám s antibakteriální ochranou, což bude v případě dětských výrobků další výhodou. Mimo to bychom se měli dívat na kvalitu zpracování, protože pokud se župan používá v jednom kuse, může být právě ona během večerního šílenství rozhodující. Materiál, který bychom měli zvážit při výběru správného županu pro dítě, je také flís, který se bude skvěle hodit zejména v zimě. Jedná se o na dotek velmi příjemný materiál, který poskytuje optimální tepelný komfort. Dětské verze oplývají barevnými vzory, oblíbenými postavičkami nebo pohádkovými motivy i dalšími radostnými tvary. Kromě typických večerů doma, může být pro děti župan užitečný také během učení plavání u bazénu. V takovém případě pak budou lepší materiály, které dobře absorbují vodu, ale zároveň jsou tepelnou bariérou a mohou tak chránit před nachlazením.

Jaký model bude pro dítě nejvhodnější?

Dětské župany jsou k dispozici v různých délkách - od krátkých modelů, přes modely do stehen, až po kotníky. Tato volba závisí na rychlosti růstu dítěte, ale také na jeho temperamentu. Energičtější děti by měly mít o něco kratší župan, protože pokud by byl příliš dlouhý, mohlo by dojít k zakopnutí o jeho okraj. Na našem webu najdete mnoho modelů a délek. Velkou výhodou kromě kvality a pozornosti k detailu, je u nás také vhodná tloušťka tkanin, ze kterých jsou župany vyrobeny, což umožňuje udržovat tepelnou pohodu. Široká škála barev a vzorů jistě uspokojí vkus Vašeho dítěte, díky čemuž budou večerní rituály před spaním mnohem příjemnější. Při výběru produktů pro děti navíc stojí za to zkontrolovat nabídku nočního oblečení a županů určených dospělým.

Recycled Claim Standard